(+90) 232 453-0-433

info@ritimlife.com

Facebook

hizmetlerimiz

Ritim Life Fitness Hizmetleri

Body Building

Vücut Geliştirme, (İngilizce'de Body Building) ağırlık kaldırma, kalori alımı ve diğer uygulamaların bir araya getirilmesiyle kas telciklerinin (fibres) geliştirilmesi işlemidir. Bu aktivite ile uğraşan kişiye vücut geliştirici (Body Builder) denir.Güç çalışmasının en önemli sonucu fiziksel performansın artmasıdır.Kaslar enerjiyi tamamı tamıma kullanabilirler.Tüm motor fonksiyonlar en verimli şekilde çalışır.Yani kaslar toplayabilecekleri en yüksek enerji miktarını depolayabilirler.Güç çalışması kasın boyunu, gücünü ve dayanma kapasitesini arttırır.Antrenmanlarımızda olduğu kader iş ve günlük yaşantımızın da daha verimli olmasını sağlar.

Zumba

ZUMBA Zumba dersleriyle eğleceli ve rahat kilo verebilir, formunuzu koruyabilirsiniz.Saatte 500-700 kalori yakabilirsiniz. Latin dansları eşlinde tam bir parti havasına bürünen Zumba dersleri sırasında zamanın nasıl geçtiğini ve spor yaptığınızın farkına varamayacaksınız. 1990'larda dansçı ve koreograf Alberto "Beto" Perez tarafından Kolombiya'da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır.

Body Pump

Body Pump Grup dersi olan, muzik esliginde yapilan bir fitness antremanidir. bu antreman ortalama bir saat surmektedir ve genellikle halterle calisilir. uc ay ayni alistirmalari yaparsiniz ve her seferinde ayni muzik esliginde gerceklesir. bu uc ay sonra hem alistirmalar degisir hem de muzik. faydalari: yag eritmeye birebirdir. Vucudu duzgun sekile sokar. zayif olan kaslarinizi guclendirir. 

Pilates

Pilates hareketlerinin amacı, sırttaki ve karındaki kasları aynı oranda güçlendirerek, üst vücudun güçlü ve sağlam olmasını sağlamaktır. Çünkü pilatese göre vücuttaki kasların merkezi, sırt ve bel kemiğine en yakın olan kaslardır. Bu bölgeyle birlikte diğer tüm vücudu aynı oranda geliştirerek, vücutsal bir bütünlük sağlanmaya çalışılmıştır.

SPİN BİKE

SPİN BİKE Spor salonlarının ve evlerin vazgeçilmez kondisyon aleti sabit bisikletler, spinning sayesinde son yıllarda çok daha neşeli ve eğlenceli bir hale geldi. Müzik eşliğinde yapılan 45 dakikalık grup egzersizlerinde salondan 500 ila 900 kalori yakmanın saadetiyle ayrılıyorsunuz. Avrupa ve Amerika’da hızla yayılan spinning akımı Türkiye’deki spor kulüplerinin de gözdesi.

Crunch

Crunch Karın kaslarını geliştirmeye yönelik yapılan hareketlerdir. Abdominal crunch ya da sadece bir "crunch" güçlendirmek ve sesi karın kasları tasarlanmış bir alıştırma. Bu alıştırma çok evde yapmak kolaydır ve evde egzersiz yapmak insanlar genellikle kendi rutinlerini içine egzersizi entegre etmek gibi. temel abdominal crunch ek olarak, o da mümkün ne verev olarak bilinen yapmak için, biraz farklı kaslar kullanır crunch bir varyasyon kadar otur.

Fitness

Fitness Fitness genellikle ülkemizde vücut geliştirme sporu ile karıştırılan kelime anlamı tam olarak bilinmeyen bir spor dalıdır. Fitness’ın kelime karşılığı sağlıklı olmak veya formda kalmaktır. Amacı da aynen kelime anlamında belirttiğimiz gibi sağlıklı ve zinde olmak için belirli aletlerle veya aletsiz olarak yapılan hareketleri düzenli bir şekilde yapmaktır. 

Kick Boks

Kick boks yumruk, tekme, diz ve sınırlı clinch uygulamalarının bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş eklektik bir dövüş sporudur. Egzersiz sistemi olarak uygulanabildiği gibi tam temaslı bir mücadele sporu olarak da uygulanabilmektedir. Güce dayalı olan bu sporda tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırırsanız o kadar başarı sağlamanız mümkün olacaktır.   

TAEKWONDO

TAEKWONDO Daha enerjik bir organizma sağlar. Bedensel ve zihinsel yorgunluklara karşı direnci arttırır.Kilo almayı önler vucud yağını düşürür.Bedensen işlerde geç yorulmayı erken dinlenmeyi sağlar.İç salgı bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar.Vücutta kılcal damar sayısı artar.Kalp üzerinde olumlu etkilere yol açar. Kalp volümü artar,Kalbin pompaladığı kan miktarı arar.,sol ventrükülde hipertrofi olur,Kalbi besleyen kroner damarlar genişler.